18 yaş üstüne aşı uygulaması başladı. İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada hastane ve aile sağlık merkezlerinin yanı sıra Çorum’da 6 ayrı noktada mobil aşı uygulaması yapıldığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı 18 yaş ve üzeri herkese aşı hakkı tanındığını açıkladı. İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Vatandaşlarımız Devlet Hastaneleri, Semt Poliklinikleri, Özel Hastaneler ve Aile Sağlığı Merkezlerinden randevu alarak aşılarını yaptırabilirler” denildi.

Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan Mobil Aşılama Ekipleri de kentin farklı noktalarında yoğun bir şekilde aşılama faaliyetlerine devam edildiği ifade edilerek,  Organize Sanayii Bölgesi Teknokent Binası, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanlığı Binası, Gazi Aile Sağlığı Merkezi, İl Sağlık Müdürlüğü, AHL Park ve Hürriyet Meydanında bulunan mobil ekipleri tarafından randevusuz bir şekilde aşı yapıldığını belirtildi.

Açıklamada “Uzunca süredir yaşamış olduğumuz salgın hastalık ve etkilerinden en kısa sürede kurtulabilmek, özlediğimiz eski günlere kavuşmak ve bayramda sevdiklerimize hasretle sarılabilmek için tüm Çorum halkımızı bir an önce aşılarını olmaya davet ediyoruz” denildi.

You may also like

More in Manşetler