Millet Bahçesinde Masal Şenliği Düzenlendi

“Anadolu Masalları Projesi” kapsamında, Çorum’da minik öğrencilere geleneksel kıyafetlerle canlandırılarak masallar anlatıldı. Etkinlik, Çorum Belediyesi’nin ev sahipliğinde Millet Bahçesi’nde gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nce hayata geçirilen ‘Anadolu Masalları’ projesi kapsamında Çorum’da Milli Eğitim Müdürlüğü’ ve Çorum Belediyesi’nin işbirliği ile masal şenliği düzenlendi.

Millet Bahçesi’nde düzenlenen etkinliğe çocukların ilgisi yoğun olurken, etkinliğe katılan çocuklara Anadolu Masalları anlatıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır, “Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile UNESCO Türkiye Millî Komisyonu’nun ortaklığıyla hayata geçirilen ‘Anadolu Masalları Projesi’, çocukları kendi kültürel kodlarımızı taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren Anadolu Masalları ile tanıştırmayı amaçlıyoruz.” dedi

Anadolu masallarının gelecek kuşaklara aktarılmasının önemini anlatan Kır,  “Anadolu masalları aslında kadim medeniyetimizin Anadolu coğrafyasının değerlerini iyiliğini, doğruluğu, çalışkanlığı, erdemi ve fazileti çocuklarımızla buluşturma projesidir” diye konuştu. Kır, projeye desteklerinden dolayı da Çorum Belediyesi’ne de teşekkür etti.

Konuşmaların ardından geleneksel kıyafetlerle çocuklar Anadolu Masalları’nı anlattı.

Etkinliğe katılan çocuklar hoş vakit geçirirken, Çorum Belediyesi de çeşitli ikramlarda bulundu. Çocuklara etkinliğe katılanlar belediye tarafından limonata, pamuk şeker ikramında bulunuldu. Ayrıca Çorum Belediyesi tarafından bastırılan çocuk kitapları hediye edildi.

You may also like

More in Eğitim