Ticari Taksiler Aşı Çalışmalarında Ulaşım Hizmeti Veriyor

Çorum’da koronavirüs aşı çalışmalarına Çorum Belediyesi de destek verdi. Çorum Belediyesi’nin mali desteği ile daha önceden filyasyon için görevlendirilen ticari taksiler şimdi de aşı çalışmalarına katılan sağlık çalışanlarına ulaşım hizmeti veriyor.

Koronavirüsle mücadelede aktif görev yapan Çorum Belediyesi, her alanda taşın altına elini koyuyor. Sağlık çalışanlarına katkı verirken, pandemi döneminde taksici esnafına da ekonomik anlamda destek olan Çorum Belediyesi Taksiciler ve Minibüsçüler Odası ile yaptığı protokolle 25 araç kiralamış ve filyasyon ekiplerinin hizmetine sunmuştu.

Çorum Belediyesi bu defa aşı çalışmalarına destek veriyor. Çorum Belediyesi’nin mali desteği ile ticari taksiler aşı çalışmalarına katılan sağlık çalışanlarına ulaşım hizmeti sunuyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü yaptığı açıklamada, Çorum Belediyesi olarak virüsün görüldüğü günden itibaren çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Daha önceden taksicilerin filyasyon ekibine katılmalarını sağladıklarını hatırlatan Çöplü, şimdi de aşı çalışmalarının başlaması nedeniyle aşı için evlere giden sağlık ekibine destek olmak üzere taksilerin ulaşım hizmeti vermeye başladığını açıkladı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN BELEDİYEYE TEŞEKKÜR

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Barış, araç desteğinden dolayı Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti.

85 yaş üstü vatandaşlara mobil aşı ekiplerinin evlerinde aşı yaptığını belirten Barış,  “Toplum sağlığı merkezi bünyesinde 15 ekip bir yandan filyasyon hizmetine devam ederken bir yandan da aşı çalışmalarını yürütüyor. Ticari araçları şu anda vatandaşların aşılama faaliyetlerinde kullanıyoruz. Sağlık çalışanlarına verdiği destekten dolayı Çorum Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.” dedi.

You may also like

More in Manşetler