Çorum Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi açtı. Kurslarda hazırlanan el emeği, göz nuru ürünler Kadeş Barış Meydanı’nda açılan sergide görücüye çıktı.

“Hayat Boyu Öğrenme Haftası” kutlanıyor. İl genelinde açtığı 600’e yakın kurs ile 4 bin 500 kişiye eğitim veren Çorum Halk Eğitim Merkezi, “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında yıl sonu sergisi açtı. Çorum Belediyesi desteği ile açılan sergide, Halk Eğitim Merkezi ve Çorum Belediyesi Kültür Merkezleri kurslarında hazırlanan ürünler Çorum halkının beğenisine sunuldu.

Kadeş Barış Meydanı’nda hazırlanan serginin açılışına AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorum Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek ve protokol üyeleri de katıldı.

Serginin açılışının ardından davetliler stantları ziyaret ederek kurslar hakkında bilgi aldı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın eşi Feyza Aşgın da sergiyi gezenler arasındaydı. Feyza Aşgın, ebru kursu standını ziyareti sırasında ebru çalışması yaptı.

Çorum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhan İncekara Çorum Web TV’ye yaptığı açıklamada 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında 600 kurs açtıklarını ve bu kurslarda yaklaşık 4 bin 500 kursiyere eğitim verildiğini bildirdi.

Çorum Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek de derginin oluşmasına destek veren öğretmenlere ve kursiyerlere teşekkür etti.

You may also like

More in Eğitim