Tedbirler Etkisini Gösterdi

Çorum’da tam kapanma ve sıklaşan tedbirler ile birlikte vaka sayılarında düşüş sürüyor. Azalan vaka sayıları Hayat Eve Sığar haritasına kırmızı bölge sayısı azalırken, şehir yeniden yeşile dönüyor.

Tam kapanma döneminde alınan tedbirler Çorum’da etkisini gösterirken, riskli alanların gösterildiği harita yeniden yeşile dönüyor.

Korona virüs ile mücadelede artan vaka sayıları sonrası 29 Nisan – 17 Mayıs arası ülke genelinde Tam Kapanma dönemine girildi. Bu süreçte denetimler artırılırken, izin belgesi olmayan kişilere idari işlem uygulandı.

Ülke genelinde artan vaka sayılarının ardından, Sağlık Bakanlığı Korona virüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri üzerine Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından yeni denetimler ve kısıtlamalar hayata geçirildi. Tam kapanma öncesi Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında kırmızıya dönüşen Çorum haritası kapanmanın ardından yeniden yeşile dönüyor. Haritada riskli olarak gösterilen kırmızı alanların azaldığı görüldü.

Yetkililer, sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunda dikkat edilmesi ve aşı günü gelenlerin mutlaka aşı yaptırmaları konusunda vatandaşları uyarıyor.

You may also like

More in Manşetler