Sağlık Bakanlığı’nın ‘COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu’ verilerine göre Çorum’da aşılanan kişi sayısı 60 bini geçti. İkinci doz aşılama çalışmaları devam ederken son rakamlara göre 60 bin kişiye 75 bin doz aşı yapıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında başlattığı aşılama programı hızla devam ediyor. Program dahilinde 2. doz aşılanma çalışmaları devam ediyor. COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu’ verilerine göre Çorum’da aşılanan kişi sayısı 60 bini geçti. İkinci doz aşılama çalışmaları ile birlikte Çorum’da 75 bin doz aşı yapıldı.

Çorum Tabip Odası Başkanı Mustafa Azak, Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü aşı uygulamalarını desteklediklerini belirtti. Azak “Bir an önce hedeflere ulaşılması için tüm sağlıkçıların ellerinden gelen çabayı gösteriyor. Aşı çalışmalarını yürüten; Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ve çalışanlarına,  aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarına ve hastanelerde çalışan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Saygıdeğer halkımızdan da aşı programlarına harfiyen uymalarını istirham ediyoruz.” dedi.

 

You may also like

More in Manşetler