Saat Kulesi Cephe İyileştirmesi İçin Çalışmalar Başladı

Çorum Belediyesi kentin tarihi dokusunu yeniden oluşturmak için önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Çorum Belediyesi’nin kültür yolu projesi kapsamında yer alan, “Saat Kulesi Cephe İyileştirme” Projesinde çalışmalar başladı. Çalışma tamamlandığında saat kulesi çevresi 100 yıl önceki görünümünü alacak.  

Saat kulesi etrafındaki dükkânların cepheleri tarihi görünüme kavuşuyor. Çorum Belediyesi, Saat Kulesi çevresinin cephe sağlıklaştırması projesinde çalışmalara başladı. Belediye binası yanında dönercilerin bulunduğu bölgedeki dükkânların çatısı ve cephelerinde iyileştirme çalışmaları yapılıyor.

Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın,  kültür yolu projesinin aşamalarından biri olan Saat Kulesi çevresinin tarihi görünümüne kavuşturulması için hazırlanan çalışmaların başladığını bildirdi.

Tarihi ve kültürel alanlarda yapılan çalışmaları çok önemsediklerini, bu alanda yapılacak çalışmaların şehrin kültürüne ve tarihi dokusuna önemli katkılar sunacağını belirten Başkan Aşgın, “Şehrimizin tarih ve kültürünü yeniden ihya ediyoruz.” dedi.

Yaklaşık 2 Milyon liralık projenin hayata geçirilmesi için çalışmaların devam ettiğini dile getiren Başkan Aşgın, “Bu yılın sonunda çalışmalarımız tamamlanmış olacak. Saat Kulesi çevresi 100 yıl önceki tarihi görünümüne kavuşacak.” dedi.

 

You may also like

More in Gündem