Veteriner İşleri Müdürlüğü, Türkiye Belediyeler Birliği’nin Proje Yarışmasına Katıldı

Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, “Sokağın Hayvanları” projesi ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin proje yarışmasına katıldı.  Hazırlanan proje ile düzenli besleme sağlanarak sokak hayvanları popülasyonu kontrol altına alınacak. Hazırlanan projenin hayvanseverlerin de desteği ile hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Türkiye Belediyeler Birliği, “Sahipsiz Evcil ve Sokak Hayvanlarının Barınma ve Beslenme Şartlarının İyileştirilmesi Fikir ve Proje Yarışması” düzenledi. Yarışmaya Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü de “Sokağın Hayvanları” başlıklı projesi ile katılıyor.

Proje hakkında Çorum Web TV’ye bilgi veren Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Kalın, doğru besleme teknikleri kullanılarak ‘Sokağın Hayvanı’ anlayışını oluşturmak istediklerini ifade etti. Düzensiz besleme nedeniyle özellikle sokak köklerinin toplu halde gezdiklerini söyleyen Mustafa Kalın, belirlenen bölgelere düzenli olarak sadece bir köpeğin beslenebileceği kadar yiyecek bırakılması halinde orada beslenen köpeğin, ‘Sokağın Hayvanı’ olacağını belirtti. Kalın, “Böylece hem düzenli besleme sağlanacak, hem de sokak hayvanlarının popülasyonunu kontrol altına alınmış olacak.” dedi.

Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün hazırladığı proje, hayvan severlerden de destek buldu. Sokak hayvanları gönüllüsü ve Hay-Ses19 Derneği Başkanı Evrim Taş, Çorum Belediyesi’ne sokak canları için ortaya konan üstün çabadan dolayı  teşekkür ederek, düzenli besleme konusunda Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne destek vereceklerini ifade etti.

You may also like

More in Gündem