Çorum’da korunması gereken kültür varlığı olarak tescillenen bir bina, çevresindeki apartmanlardan atılan çöpler nedeniyle çöp eve dönüştü.

Üçtutlar Mahallesi Osmancık 2. Sokak’ta bulunan ve korunması gereken kültür varlığı olarak tescillenen bir binadan gelen çöp kokuları çevredeki vatandaşları rahatsız etti. İhbar üzerine bölgeye giden zabıta ekipleri çevrede inceme yaptı.

Yıkılma tehlikesine karşı daha önce tedbir olarak çevresine örülen sac korkulukları söken zabıta ekipleri manzara karşısında şok oldu. Evde inceleme yapan Belediye ekipleri, çöplerin çevredeki apartmanlardan atıldığını tespit ederek gerekli yasal işlemlerin başlatılması için konuyu Belediye Encümenine taşıdı.

Encümen kararıyla mevcut çöplerin haşere üretmesi, sağlığı tehdit eden diğer unsurların ortaya çıkması ve çevre bina sakinlerinin sağlığını tehdit etmesi sebebiyle çöplerin bertaraf edilmesi yönünde karar alındı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin tarihi binada yaptıkları çalışmayla çöpleri temizlemesinin ardından ilaçlama yapılarak çöplerin atıldığı apartmanlara tebligat bırakıldı.

You may also like

More in Gündem