Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Çorum İl Temsilciliği tarafından gerçekleştirilecek ortaokul yaz okulu kayıtları başladı.

Türkiye Gençlik Vakfı’ndan yapılan açıklamaya göre; yaz okulu 5 Temmuz-13 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Yaz okulunda dinî eğitim konuları ile sosyal etkinlikleri barındıran program için kayıtlar internet üzerinden alınmaya başlandı.

10-15 yaş grubu ortaokul öğrencilerinin katılabileceği program için kayıtlar 5 Temmuz gününe kadar devam edecek.

Açıklamada “Gençlerimiz başta rehberimiz Kuran-ı Kerim’in eğitimini kendi seviyelerine uygun şekilde güzel okumayı öğrenecekken, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (sav)’in hayatını da Siyer-i Nebi derslerimiz ile pekiştirecekler. Bunun yanında İlmihal ve Adabı Muaşeret derslerimiz ile çocuklarımızın maneviyat dünyalarını geliştirmeyi hedeflerken; Kişisel Gelişim, Diksiyon, Yüzme, Basketbol, Okçuluk, Kütüphane ziyaretleri, Satranç, Gezi gibi sosyal etkinlikler ile de maddi ve sosyal alandaki gelişimlerine katkı sağlamak istiyoruz” denildi.

TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu’nun eğitim programı içeriği hakkında bilgi veren Çorum İl Temsilcisi Enes Kayabaşı “Yaz Okulumuz 5 Temmuz’da eğitime başlayacak.” dedi.

Gençleri yaz okuluna davet eden Kayabaşı şu açıklamalarda bulundu;

“Gençlerimizin istifade edebilecekleri her alanda varız ve bu sene ortaokullu gençlerimizle unutulmaz bir yaz geçirmeyi hedefliyoruz. Spor dersleri ile bedensel gelişim, teorik derslerle bilişsel gelişim, dini derslerle değerler eğitimi kazandırmayı amaçlıyoruz. Öğrencilerimizi spor derslerinden atölye çalışmalarına, dini derslerden eğlenceli yarışmalara kadar pek çok sürprizle karşılaşacakları bir yaz okulu bekliyor. Ayrıca formatı gereği içerisinde yüce kitabımız Kuran-ı Kerimi okumayı ve anlamayı öğreten, Peygamberimizin örnek hayatı ile gençlerin gönül dünyalarına dokunmayı hedeflediğimiz, öğrenirken eğlenebilecekleri bir program ile yaza giriş yapıyoruz. 6 hafta sürecek, eğlencenin ve bilginin adresi TÜGVA Yaz Okulumuza tüm ortaokullu öğrenci kardeşlerimizi davet ediyoruz”

 

You may also like

More in Eğitim