Çorum’da Salgınla Mücadele ve Denetim Çalışmaları Sürüyor

Çorum’da koronavirüs salgınıyla mücadele ve denetim çalışmaları sürüyor. Çorum Valiliği’nden yapılan açıklamada Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında 7 kişinin Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdunda karantinasının sürdüğü bildirildi.

Vali Mustafa Çiftçi, yaptığı yazılı açıklamada, temaslı veya Kovid-19 test sonucu pozitif olduğu için evlerinde karantinada kalmaları gereken kişilerin kontrol edildiğini bildirdi.  Çiftçi, bu kuralla aykırı davrananların KYK yurtlarında karantinaya alındığını, söz konusu kişilerden günlük masraflarının tahsil edildiğini vurguladı.

Bu kişiler hakkında 3 bin 150 lira idari para cezası uygulanıp suç duyurusunda bulunulduğunu da aktaran Çiftçi “Geçen hafta 13 kişi, karantina kuralını ihlal ettiği tespit edilerek KYK yurdunda karantinaya alınmıştı. Yurtta karantina süreci devam eden 7 kişi bulunmaktadır.” dedi.

Mahalle denetim ekiplerince 22 bin 442 kişinin denetlendiği ifade edilen açıklamada, “Ayrıca maske, temizlik ve mesafe kurallarını ihlal eden 105 kişi için birinci ihlal uyarısı yapılmıştır.” denildi.

You may also like

More in Manşetler