Çorum Belediyesi 2021 yılının Yunus Emre ve Türkçe Yılı olarak ilan edilmesiyle kültür ve sanat alanında yaptığı Yunus Emre temalı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Yunus Emre Parkında ağaçlara Yunus Emre’nin sözleri asıldı.

Çorum Belediyesi Yunus Emre ve Türkçe Yılında anlamlı bir çalışmaya imza attı. Yunus Emre Parkındaki ağaçlara Yunus Emre’nin sözleri asıldı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Böylesine önemli bir şairimizin adının şehrimizin güzide parklarından birinde yaşatılıyor olması bizim için ayriyeten gurur meselesi. Ahşap levhalara Yunus Emre’nin sözlerini yazarak parkımıza astık. 2021 yılının Yunus Emre yılı olarak kabul edilmesi anlamında da çok güzel bir çalışma oldu.” dedi.

Çorum Belediyesi kültür belediyeciliğine verdiği önemi Yunus Emre yılına özel yaptığı programlarla da gösteriyor. Daha önce Yunus Emre Şiir Gecesi düzenleyen belediye, Çorum’da kültür ve sanatın lokomotifi olan Şehir Defteri Dergisinin 5. Sayısında da Yunus Emre Özel Eki çıkartmıştı.

Yunus Emre Parkına Yunus Emre’nin sözlerinin asılmasıyla da Çorum Belediyesi, Yunus Emre’ye ve Türk Edebiyatına vermiş olduğu değeri bir kez daha göstermiş oldu.

You may also like

More in Manşetler