Ahlatcı Holding Genel Müdürü Kahraman, Çorum Web TV’de Önemli Açıklamalarda Bulundu

Ahlatcı Holding’in İstanbul’a altın rafinerisi kurma ve ihracatını İstanbul’a taşıması gündemde. Holdingin Genel Müdürü Kahraman Çorum Web TV’de önemli açıklamalarda bulundu.

Ahlatcı Holding Genel Müdürü Kasım Kahraman, Çorum Web TV’de Turhan Candan’ın sunduğu Şehir Sohbetleri programına konuk oldu. Programda önemli açıklamalarda bulunan Kahraman, İstanbul’a yedek rafineri kurarak ihracatı taşıma düşünceleri içerisinde olduklarını bildirdi.

Çorum’un ihracatının takriben 1 Milyar 500 Milyon Dolar olduğunu ve bu rakamın 1 Milyar 300 Milyon Dolarının Ahlatcı Holding’e ait, diğer kısmı olan 200 Milyon Doların ise Çorumlu sanayicilerin ihracatı olduğunu kaydeden Kahraman, “Ahlatcı Holding bu yıl Nisan ayı sonu itibariyle 1.3 Milyar Dolar ihracata ulaştı. Yıl sonuna kadar hedefimiz 2 Milyar Dolar seviyesini aşmak. İstanbul’da ikinci bir yedek rafineri kuralım istiyoruz.” dedi.

İhracatı İstanbul’dan yapma düşüncelerinin bulunduğunu belirten Kahraman, “Çünkü rakiplerimiz böyle yapıyor. Altının taşınma ve işlenme maliyeti var. Hem altını buraya taşıyorsunuz, ürettiğiniz altını tekrar İstanbul üzerinden Türkiye’ye ve ihracata hazırlıyorsunuz. İstanbul’da böyle çalışmalarımız vardı. Gündemimizde ihracatımızın önemli bir kısmını yine İstanbul’a taşıma var. Cari açığın düşürülmesinde de önemli katkısı olacak. Ahlatcı Holding’in yaptığı ihracattan Çorum’da bazılarının rahatsızlık duyduğu izlenimimiz var. Gerekçesini anlamakta zorlanıyoruz. İnsanlarımız, Ahlatcı’nın ihracat yapmasından rahatsızlık duyuyor. Ben, şahsen bunu anlamakta çok zorlanıyorum.” dedi.

Kahraman, programda ayrıca Ahlatcı Holding ve işadamı Ahmet Ahlatcı’nın Türkiye geneli ve Çorum özelindeki ticari faaliyetleri hakkında bilgiler verirken yerli aşı, enerji ve savunma sanayi alanlarında yaptıkları çalışmalara da değindi.

 

You may also like

More in Ekonomi