“Kan Ver, Can Ol” Sloganıyla Kampanya Başlattılar

AK Parti Çorum İl Kadın Kolları Başkanlığı kan bağışı etkinliği düzenledi. AK Partili kadınlar “Kan Ver, Can Ol; Kan Ver, Nefes Ol” sloganıyla kan bağışında bulundu.

AK Parti Çorum Kadın Kolları İl Başkanlığınca 2 ay sürecek kan bağışı kampanyası başlatıldı. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, Hürriyet Meydanı’nda kurulun kan bağış standını ziyaret ederek kampanyayı başlattı.

Demir, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca Türk Kızılayı’nın Kovid-19 salgını döneminde kan stokunun azalması dolayısıyla “Kan Ver, Can Ol; Kan Ver, Nefes Ol” sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenlediğini söyledi.

Kampanyaya Çorum’dan da destek olacaklarını belirten Demir, “2 ay sürecek kampanya sürecinde vatandaşlarımızdan ve teşkilat mensuplarından kan bağışında bulunmalarını isteyeceğiz.” dedi.

Türk Kızılay Çorum kan alma biriminden Dr. Senem Çavuş da Kovid-19 salgınının kan bağışına engel olmadığını vurgulayarak, Kovid-19’a yakalananların hastalığı atlattıktan 28 gün, aşı olanların ise bir hafta sonra kan bağışında bulunabileceğini anlattı.

Çavuş, “Kan vermek, askerlik yapmak gibi bir vatandaşlık görevidir. Salgın döneminde hastalıklar ve kan ihtiyacı bitmedi. Bu süreçte Türk Kızılay kan tedariki konusunda sıkıntıya girdi. Dolayısıyla bu gibi çalışmalar daha çok önem kazandı.” dedi.

Açıklamanın ardından AK Parti kadın kolları üyeleri Kızılay kan merkezine giderek kan bağışında bulundu.

 

You may also like

More in Gündem