Azerin, Saat Kulesi Önünde “Çırpınırdı Karadeniz”i Seslendirdi

Azerbaycan Devlet sanatçısı Azerin, Çorum Belediyesince tarihi Saat Kulesi’ne Azerbaycan’a destek vermek amacıyla asılan Türkiye ve Azerbaycan bayraklarının önünde “Çırpınırdı Karadeniz” türküsünü söyledi.

Azerin, Çorum Belediyesi’ni ziyaretinin ardından Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ile birlikte Hürriyet Meydanına geçti.  Azerin, Türkiye ve Azerbaycan bayraklarının asılı olduğu Saat Kulesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Azerin, burada kendisiyle özdeşleşen “Çırpınırdı Karadeniz” türküsünü seslendirdi.

Azerin, gazetecilere, her iki ülkeyi de öz vatanı olarak gördüğünü, Türkiye’nin zorlu savaş günlerinde Azerbaycan’a destek olduğunu söyledi. Türkiye ile Azerbaycan’ı “bir ananın ikiz evladı” gibi gördüğünü belirten Azerin, “Türkiye Cumhuriyeti, öncesinde Osmanlı devleti, Azerbaycan’ın yanında olmuş. Çanakkale Savaşı’nda omuz omuza savaşan gardaşlarız biz. Ben her zaman diyorum ki, biz iki bedende bir can değiliz, biz bir bedende bir canız. Bir ananın ikiz evladıdır Türkiye ile Azerbaycan. Öz Oğuz Türkleriyiz.” dedi.

 

You may also like

More in Gündem