EğitimGündemManşetler

Bakan Selçuk, Başkan Aşgın’a Teşekkür Etti

0

Çorum Belediyesi’nin Eğitim Alanındaki Çalışmaları Bakan Selçuk’tan Tam Not Aldı.

 

Milli Eğitim Başkanı Ziya Selçuk, Çorum Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Aşgın, Belediyenin eğitim alanındaki çalışmaları hakkında Bakan Selçuk’a brifing verdi. Bakan Selçuk da Çorum Belediyesi’nin eğitim alanındaki çalışmaları nedeniyle Başkan Aşgın’a teşekkür etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Çorum’da bir dizi etkinliklere katıldı. Bakan Selçuk, 24 eğitim tesisinin açılış törenin ardından Çorum Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın Bakan Selçuk’u belediye binası önünde karşıladı. Karşılama törenin ardından başkanlık makamında Bakan Selçuk ile görüşen Başkan Aşgın, Çorum Belediyesi’nin eğitim alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başkan Aşgın Çorum Belediyesi’nin yol ve kentsel dönüşüm alanına giren iki okulun yerinin değiştirilmesi konusunda da Bakan Selçuk’tan destek istedi. Akşemseddin Caddesi ile Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’nin birleştirilmesiyle ilgili çalışmaların devam ettiğini dile getiren Aşgın, Azerbaycan Caddesi üzerinde kalan Tanyeri İlkokulu’nun yerinin değiştirilmesini talep etti.

Başkan Aşgın ayrıca, İmam Hatip Lisesi bahçesinin bir kısmının tapusunun belediyeye devriyle ilgili işlemler ve Kale Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle Kale Özel Eğitim Okulu’nun taşınması konusunda da Bakan Selçuk’tan destek istedi.

“ÇORUM BELEDİYESİ’NİN ÇALIŞMALARI BİZLERİ MUTLU ETTİ”

Başkan Aşgın’ı taleplerine olumlu cevap veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti. Başkan Aşgın’a teşekkür eden Selçuk, “Çalışmalarınızdan çok memnun oldum. Milli Eğitim alanında yapması gereken yatırımların Çorum Belediyesi tarafından yapılıyor olması bizleri çok mutlu etti. Şehrin ve halkın bütünleşmesine hizmet ediyorsunuz. Sizler Çorum’un ihtiyaçlarını çok daha iyi biliyorsunuz. Bize düşen ise ihtiyaçlara uygun çalışmayı yapmaktır. Şehrin geleceği için ve ihtiyaçların karşılanması noktasında okulların yerinin değiştirmesi gerekirse biz buna destek veririz. Bu hizmetlerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

ÇORUM VALİLİĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Milli Eğitim Başkanı Ziya Selçuk ayrıca Çorum Valiliği’ni de ziyaret etti. Bakan Selçuk, valilik anı defterini imzaladıktan sonra Vali Mustafa Çiftçi ile bir süre görüşerek Çorum’daki eğitim tesisleri hakkında brifing aldı.ü

 

You may also like

More in Eğitim