AK Parti Belediye Başkanları Toplantısı Yapıldı

AK Parti Belediye Başkanları toplantısı yapıldı. Toplantıya katılan Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile özel bir görüşme yaptı.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen AK Parti belediye başkanları toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Başkan Aşgın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a belediyenin çalışmalarıyla ilgili bilgi vererek Çorum halkının selamlarını iletti.

Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili belediye başkanlarına hitap etti.

AK Parti’nin son 19 yılda insanların beklentisinin çıtasını da yükselttiğinin altını çizen Erdoğan, “Artık vatandaşlarımız belediyelerden sadece rutin işlerinin görülmesini değil, kendisine kıymet verilmesini, saygı duyulmasını da bekliyor. İnsanımız telefon açtığında muhatap bulmayı, soru sorduğunda cevap almayı, bir sıkıntısını ilettiğinde çözülmesini, kısa vadede çözülmese bile en azından ilgilenilmesini arzu ediyor. Gönül belediyeciliği derken böyle bir anlayışı kast ediyoruz. Yani, vatandaşa değer veren, sorunlarına çözüm arayan, gayretli, çalışkan, dürüst bir belediyecilik tasavvurundan bahsediyorum. Gönülden yapılan her iş bereketlenir, yüksünerek yapılan işlerin kimseye faydası olmaz.” şeklinde konuştu.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlının illere yönelik özel çalışmalar yaptığını, her belediyenin adeta röntgeninin çekildiğini ifade eden Erdoğan, “Bu çalışma sonunda sizin önümüzdeki seçimlere kadar izleyeceğiniz yol haritası ortaya çıkmaktadır. Unutmayınız, sizlerin milletimizin gönlüne girmedeki başarısı 2023’teki cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin sonuçlarını da etkileyecektir. Sizlerden özellikle şehrinizin her bir hanesine ulaşarak sorunları yerinde görmenizi, vatandaşın dertleri ile dertlenmenizi rica ediyorum. Milletimize ve şehirlerimize hizmet yolunda her birinize Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum. Bu süreci gayet iyi hazmetmeli, halkımızla kapı dışından değil, kapılar çalınarak evlere misafir olmaya mecburuz. Bunu geliştirerek gönül belediyeciliğini de tüm şehirlerde yaygınlaştırmamız lazım. Mütevazi olmak, tevazu içinde çalışmalarımızı yaygınlaştırmak bizim için en önemli görev. Ben bunu başaracağımıza inanıyorum, 2023’e de böyle hazırlanmamızın gereğini tekrar hatırlatıyorum.” açıklamasında bulundu.

 

 

You may also like

More in Gündem