Başkan Aşgın’ın Seçim Dönemi Taahhütlerinden Olan Bedesten Projesinde İlk Kazma Vuruldu

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın seçim dönemi taahhütleri arasında yer alan Bedesten projesinde ilk kazma vuruldu. Yüklenici firma inşaat çalışmalarına başladı.  Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın “Bedesten projesi, şehrin kültür turizmine ve ticaretine önemli katkılar sağlayacak” dedi.

Çorum’un silüetine önemli katkılar sağlayacak olan bedesten ve yer altı otoparkı projesinin inşaat çalışmaları başladı. Proje, İnayetullah Camii yanında 4 bin 300 m2 arsaya inşa ediliyor.

Bedesten’in Türk ticari hayatında önemli bir yer sahip olduğunu, adeta ticaretin kalbi olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 1580 tarihli bir belgede de Çorum’da bir bedestenin bulunduğunu bildiklerini ve Çorum’a önemli katkılar sağlayacak böyle bir yapıyı Çorum’a kazandıracaklarını söyledi.

Bedesten projesinin Çorum’la özdeşleşecek, Çorum’un marka değerine önemli katkı sağlayacak bir proje olduğunun altını çizen Başkan Aşgın, “4 bin 300 m2 arsaya yapacağımız bedesten, 12 bin m²’lik inşaat alanında sahip olacak. Bedesten içerisinde alt ve üst katlarda toplam 25 dükkân yer alacak.” dedi.

Bedestenin şehrin kültür turizmine ve ticari potansiyeline de önemli katkılar sunacağına inandığını belirten Aşgın, “Seçim dönemi verdiğimiz tüm sözlerimizi bir bir yerine getiriyoruz” dedi.

Başkan Aşgın, İnayetullah Camii yanında inşa edilen bedestenin altına da 245 araçlık yer altı otoparkı yapacaklarını söyledi. Aşgın, “Yapacağımız bu çalışmayla bölgedeki otopark sorununa da önemli oranda çözüm getirmiş olacağız.” diye konuştu.

You may also like

More in Ekonomi