TÜRSAB Orta Karadeniz Bölge temsil kurulu üyeleri Çorum Belediyesi’ni ziyaret etti. Seyahat acentası yetkilileri, Çorum’a yönelik turizm gezilerinin artırılmasına yönelik görüş alışverişinde bulundu. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın “Çorum’un turizmine katkı sağlayacak olan somut projeleri belediye olarak destekleriz” dedi.

TÜRSAB Orta Karadeniz Bölge temsil kurulu başkanı Yılmaz Uzunlar ve yönetim kurulu üyeleri Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı makamında ziyaret etti.

Pandemi sürecinde sekteye uğrayan turizm gezilerinin yeniden artırılması ve turist kafilelerinin Çorum’da konaklamaları konusunda çalışma yapmak istediklerini belirten  Yılmaz Uzunlar, bu konuda Çorum Belediyesi’nden destek istedi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da, Çorum turizm değerlerinin tanıtılması ve ilimize yönelik turizm gezilerinin artırılmasını önemsediklerini ifade etti. Bu konuda daha önceden yaptıkları çalışmaları dile getirten Aşgın, şehrin kültürüne ve turizmine katkı sağlayacak projeleri Çorum Belediyesi olarak desteklediklerini söyledi.

Aşgın “Çorum Valiliği ve Hitit Üniversitesi gibi kurumlarında katılımıyla sinerji yaratacağımız kapsamlı bir çalışmaya belediye olarak destek veririz. Ancak bu konuda somut projeler bekliyoruz” dedi.

 

You may also like

More in Eğitim