İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Okullarla İlgili Karar Aldı

Vali Mustafa Çiftçi başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu okullarla ilgili yeni bir karar aldı. Yapılan açıklamada vaka sayılarındaki artış nedeniyle, yüz yüze eğitime ara verilmesine karar verildi. Eğitim süreci uzaktan eğitim ile devam edecek.

Vali Mustafa Çiftçi başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu okullarla ilgili yeni bir karar aldı. 1 Mart itibariyle başlayan kademeli normalleşme ile birlikte köy okulları, 8 ve 12. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başlamıştı. Çorum’da vaka sayılarının yeniden artışa geçmesinin ardından Hıfzıssıhha Kurulu, okullarda yüz yüze eğitime ara verilmesi kararı aldı.

Alınan kararda şu ifadelere yer verildi;  “Yüz yüze eğitim öğretime başlayan, ancak vaka sayılarında hızlı artış olduğu gözlenen okullarda salgının yayılımının azaltılması, öğrenci, öğretmen ve buna bağlı olarak halk sağlığının korunması amacıyla yüz yüze eğitime ara verilmesi, uzaktan eğitime geçilmesi konusunda gerekli kararları almak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yetki verilmesine, bu kapsamdaki uygulamalar hakkında İl Sağlık Müdürlüğü’ne bilgi verilmesine karar verilmiştir.”

You may also like

More in Eğitim