Aralarında Çorum’un da bulunduğu 14 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen FETÖ operasyonunda 84 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda çok sayıda döviz, silah ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik 1 yıl süren teknik takip için düğmeye basıldı. Çanakkale merkezli, Çorum’un da aralarında bulunduğu 14 ilde operasyon gerçekleştirildi.  Sabah saatlerinde Çanakkale merkezli, İstanbul, Edirne, İzmir, Kocaeli, Aydın, Balıkesir, Çorum, Bursa, Tekirdağ, Yalova,  Zonguldak, Manisa ve Kayseri olmak üzere toplam 14 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

FETÖ/PYD Silahlı Terör Örgütü’nün güncel yapılanmasının içerisinde olduğu tespit edilen 84 şüpheli gözaltına alınırken, yüklü miktarda döviz, silah ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Operasyonda örgütün öğrenci yapılanması, esnaf yapılanması, aile yapılanması, mahrem yapılanması ve finans ağı çökertildi. Edinilen bilgiye göre, yapılan operasyonda örgütün il imamı, bölge sorumlusu, ilçe imamları, öğrenci sorumluları olduğu örgüt içinde üst kademede mahrem konumda yer alan şüphelilerin de olduğu ifade edildi.

You may also like

More in Asayiş