Valilik ve Belediye İhtiyaç Sahiplerine İftar Yemeği Ulaştırıyor

Çorum Belediyesi ile Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından evlere sıcak iftar yemeği götürüyor.  Aşevinde Valilik-Belediye işbirliği ile yapılan yardım çalışması bu Ramazan’da da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor. 

Çorum Belediyesi iftar yemeğini ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine kadar ulaştırıyor.  Aşevini ziyaret eden Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Zekeriya Doğan, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak için hazırlanan yemekleri inceledi.

Günlük 1000’den fazla kişiye sıcak iftar yemeği ulaştırdıklarını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Pandemi şartları gereğince bu sene de iftar çadırı kuramadık. Ama geçtiğimiz yıl olduğu gibi, Çorum Valiliğimiz ve Çorum Belediyemiz işbirliği içerisinde hemşehrilerimize iftar saatinde sıcak yemek ulaştırıyoruz.” dedi.

İhtiyaç sahiplerine sıcak yemek ulaştırma hizmetinin hayırseverler tarafından yapılan yardımlarla yapıldığını belirten Candan, “Bugüne kadar yardım yapan epeyce bir hayırseverimiz var. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonrada bu hizmetin devamı için yardımsever hemşehrilerimizin katkılarını bekliyoruz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın hesap numaralarına paralarını yatırarak hayırseverlerimiz sıcak yemek dağıtımına katkıda bulunabilirler. Bunun dışında da yardım yapmak isteyenler, gıda paketi dağıtmak isteyenler yine aynı çerçevede bizlere ulaşarak bu yardımları yapabilirler ‘’ diye konuştu.

 

You may also like

More in Gündem