Hitit Akademi Derneği Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurulda 2013’ten beri dernek başkanlığını yürüten Doç. Dr. Zekeriya Işık görevi Öğr. Gör. Hami Ahıskalı’ya devretti.

Genel kurulun divan başkanlığını Hüseyin Kır, üyeliklerini Mehmet Çatalpelit ve Eşref Eldoğan yaptı. Genel kurula konuşan Doç. Dr. Zekeriya Işık, Hitit Akademi Derneği’nin milli ve manevi değerlere, toplumsal meselelere karşı duyarlı, sorumlu ve ilkeli sivil toplumculuk anlayışıyla hareket ettiğini kaydetti.

Doç. Dr. Işık, Hitit Akademi Derneği’nin düzenlediği çok sayıda seminer, konferans, panel ile bir yandan şehrimizdeki sosyal ve kültürel hayata canlılık katmaya diğer yandan da bir takım toplumsal meselelere ışık tutmaya çalıştığını belirtti. Dernek olarak Çorum’un tarihi ve kültürel değerlerinin bilimsel olarak araştırılması, bilim camiasının gündemine taşınması, tanınırlığı ve bilinirliğinin artırılması noktasında önemli çalışmalara imza attıklarını ifade eden Doç. Dr. Işık, “Sekiz yıldır siz değerli dostlarımla büyük bir aşkla ve iştiyakla sürdürmeye çalıştığım başkanlık görevini artık sonlandırmanın ve emaneti genç kardeşlerimize devretmenin zamanı gelmiştir dedi.

Genel Kurul’da bir teşekkür konuşması yapan yeni başkan Öğr. Gör. Hami Ahıskalı da Doç. Dr. Zekeriya Işık’a teşekkür ederek “Hocamızdan aldığımız bu kıymetli emaneti layıkıyla taşıyabilmek için elimizden gelen gayreti el birliğiyle göstereceğiz. Hocam derneğimizi çok iyi yerlere taşıdı, inşallah biz daha da ileriye götürmenin çabası içerisinde olacağız” dedi.

You may also like

More in Eğitim