“Çanakkale Zaferi”ni Anlatan Eserler Sanal Sergi Platformunda Yer Aldı

Hitit Üniversitesi “18 Mart Çanakkale Zaferi” nedeniyle çevrimiçi sergi açtı. Sanal Sergi Platformunda oluşturulan sergide Çanakkale ruhunu konu alan eserler yer alıyor.

Hitit Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü 3. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı eserler çevrimiçi sergide sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi anmak amacıyla düzenlenen “18 Mart Çanakkale Zaferi” isimli sergi onlinesergi.hitit.edu.tr adresi üzerinden ziyaret edilebiliyor.

Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde Çanakkale bilincini ve ruhunu yeni kuşaklara aktarmak amacıyla düzenlenen çevrimiçi sergide, tuval üzerine akrilik ve yağlı boya teknikleri ile hazırlanan eserler yer alıyor.

Sergide, Çanakkale Savaşı’nda cephede mücadele eden ve kahramanlık destanı yazan şehitlerimizin cephedeki mücadeleleri farklı görseller aracılığıyla aktarılıyor.

Serginin hazırlık sürecine, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Muteber Burunsuz ve Sunum Tasarımında Arş. Gör. Melike Sinem Yılmaz katkı sağladı.

“18 Mart Çanakkale Zaferi” isimli sergi 18-25 Mart 2021 tarihleri arasında Sanal Sergi Platformundan çevrimiçi olarak ziyaret edilebilecek.

Çevrimiçi sergi bağlantı adresi:  onlinesergi.hitit.edu.tr

You may also like

More in Eğitim