Çorum Web TV’den Canlı Yayınlandı

İstiklal Marşının kabulünün 100. yıl dönümü nedeniyle Çorum Web TV’de “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif” konulu söyleşi ve müzik programı gerçekleştirdi. Söyleşiye milli şairimiz Mehmet Akif anlatıldı.

İstiklal Marşının kabulünün 100. yıl dönümü nedeniyle Çorum Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çorum Şubesi tarafından “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif” konulu söyleşi gerçekleştirildi.  Velipaşa Kadın Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen söyleşi Çorum Web TV’den canlı olarak yayınlandı.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’ın yönettiği söyleşiye konuşmacı olarak İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Kır ve Prof. Dr. Yavuz Bayram konuk oldu. Etkinlikte 19 Mayıs Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yavuz Bayram, her insanın bir kahramana ihtiyacı olduğunu belirterek herkesin Mehmet Akif Ersoy’u kendisine rol model edinmesi gerektiğini söyledi.

Programa TSM Sanatçısı Gamze Apraş’ın seslendirdiği eserler renk kattı.

Söyleşide “Mehmet Akif Ersoy’a Mektup” konulu yarışmada dereceye giren Zeynep Elif Tura, Cansu Ünal, Yağmur Karabacak, Didem Aksoy, Burcu Doğan, Emre Hacıoğlu, Emine Özlem Kır, Meryem Rana Özel, Ceren Kaya ve Zeynep Su Yiğit isimli öğrencilere de hediyeleri takdim edildi.

You may also like

More in Manşetler