Trafik Şube Polisleri Görme Engelliler İçin Kitap Seslendirdi

Trafik polisleri, görme engelliler için kitap seslendirdi. Çorum Belediyesi ve Çorum Emniyet Müdürlüğü’nün “Karanlığa Umut Ol” projesine destek veren polisler, örnek bir etkinliğe imza attı.

Çorum Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü polisi, görme engelliler için kitap seslendirdi.  Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekibi, Emniyet Müdürlüğü ve Çorum Belediyesi’nin ortak yürüttüğü “Karanlığa Umut Ol” projesi için stüdyoya girdi.

Trafik Denetleme Şube Müdürü Bünyamin Demir ile birlikte 10 polis, Çorum Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği sesli kütüphane için kitap okudu.

15 Temmuz Şehitler Müzesinde bulunan seslendirme odasında kitap okuyan trafik şube ekipleri, okudukları kitapları da sürücülere hediye edecek.

Trafik Denetleme Şube Müdürü Bünyamin Demir, il genelinde bine yakın görme engelli vatandaşın, Çorum Belediyesi’nin sesli kütüphane hizmetinden faydalandığını dile getirdi.

Demir,  okunan kitapları da trafikte farkındalık oluşturmak amacıyla, trafik kurallarına uyan sürücülere hediye edeceklerini söyledi. Demir “Emniyet kemeri takarak trafikteki sorumluğumu nasıl yerine getiriyorsak, kitap okuyarak da çocuklarımıza karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz.” dedi.

 

You may also like

More in Gündem