Olumsuz hava koşullarına rağmen aşı çalışmaları sürüyor.

Çorum’da sağlık ekipleri, olumsuz hava koşullarına rağmen karlı yolları aşarak vatandaşların koronavirüs (Covid-19) aşısını evlerinde yapıyor.

Türkiye, koronavirüsü salgınında hem sağlık hizmetleri hem de aşılama çalışmasıyla dünyaya örnek olmaya devam ediyor. Türkiye, en fazla aşılama yapan ülkelerin arasında yer alıyor.

Çorum İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Dr. Ayşenur Kılıç, sağlık memuru Rıza Şirin ve aşı ekibi, kış mevsiminin olumsuz şartlarına rağmen karlı yolları aşarak vatandaşların koronavirüs aşısını evlerinde yapıyor. Kent genelinde koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan aşı uygulaması hız kesmeden devam ediyor. 14 Ocak’tan itibaren başlayan aşı çalışmaları 65 yaş ve üzeri vatandaşlara uygulanıyor. Koronavirüsle mücadele de en ön cephede mücadele eden sağlık çalışanları zorlu kış şartlarına rağmen büyük bir özveriyle görevlerini yürütüyor. İl genelinde şuana kadar 55 bin aşı çalışması yapıldı.

Lalaoğlu köyü muhtarı Selahattin Günindi, köylerinde 65 yaş ve üstü vatandaşların aşı çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Sağlık çalışanlarımızdan Allah razı olsun. Devletimize de çok teşekkür ediyorum” dedi.

You may also like

More in Gündem