Milletvekili Kavuncu, 27 Mayıs Darbesinin Yıl Dönümünde TBMM’de Basın Toplantısı Düzenledi

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu 27 Mayıs darbesinin yıl dönümü nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden basın toplantısı düzenledi. Kavuncu, “Umutlarını darbeye, cuntaya bağlayanlar her defasında hüsrana uğramışlardır” dedi.

27 Mayıs darbesinin 61. yıldönümünde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın toplantısı düzenleyen AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, ülkemizde yaşanan darbelere dikkat çekerek, “Darbeci zihniyeti hortlatmak isteyen her girişim, her defasında milletin çelik iradesinin duvarına çarparak tarihin çöp sepetine atılmıştır” dedi.

Demokrat Parti ve Adnan Menderes’i seçimle yenemeyen şer odaklarının milletin değerlerine ihanet ettiklerini söyleyen Kavuncu “İktidar gücünün ellerinden kayıp gidişine tahammül edemeyen cuntacı zihniyet, demokratik yönetime, antidemokratik yöntemlerle 27 Mayıs 1960’ta el koyarak darbe yaptılar. Sonrasında da düzmece gerekçelerle milletin adamları merhum Adnan Menderes ve arkadaşlarını zulmen idam ederek şehit ettiler” dedi.

Kavuncu konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“Devirler, aktörler değişse de darbeci zihniyet hiç değişmedi. Milletin kalbine giremeyenler, onu fethedemeyenler, maalesef her defasında hep kumpaslardan, mafyalardan, çetelerden, darbelerden medet umdular. Ülkemiz büyümeye, ayağa kalkmaya, koşmaya, söz sahibi olmaya başladıkça birilerinin nevri döndü. Türkiye’yi içerden, dışardan kuşatmaya çalışarak ülkenin geleceğini istiklalini ve istikbalini tehdit altına almaya çalıştılar.27 Mayıstan yarım asır sonra aynı senaryoyla 15 Temmuz hain darbe girişimiyle karşımıza çıktılar. Ancak aziz milletimizin sinesine çarparak bozguna uğradılar. Necip milletimiz bir daha darbelere geçit vermemek için meydanlara dökülerek milli iradenin yılmaz bekçisi olduğunu bütün dünyaya ilan etti. Hain darbe girişimine karşı göğsünü siper eden milletimiz, eski Türkiye’nin; koalisyonlara yenik düşen, istikrar sağlayamayan, milletin devlet için olduğu dönemleri kapattı. Kanla canla yazılan 15 Temmuz destanıyla darbeler tarihe gömüldü.

Pusuda bekleyen, ülkenin ve milletin başına gelen her olumsuzluğu kendilerine iktidar alanı açacak bir fırsat olarak gören,  umutlarını darbeye, cuntaya bağlayanlar her defasında  hüsrana uğramışlardır. Darbeci zihniyeti hortlatmak isteyen her girişim her defasında milletin çelik iradesinin duvarına çarparak tarihin çöp sepetine atılmıştır. Millete parmak sallanan günler artık geride kalmıştır. Millet iradesinin üzerinde hiçbir güç yoktur. Bu aziz millet, bir daha asla, yeni darbelerin, hainliklerin yaşanmasına izin vermeyecektir.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli liderliğinde, devletimiz, hükümetimiz, aziz milletimiz bir daha asla, 27 Mayıs ve 12 Eylül gibi hain darbelere, 28 Şubat ve 15 Temmuz gibi vesayetçi ve alçakça girişimlere geçit verilmeyecektir. Yüce Allah’ın inayeti, aziz milletimizin feraseti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli liderliği sayesinde, Türkiye de darbeler, cuntalar, vesayet dönemi bir daha açılmamak üzere kapanmış, tarihin çöplüğüne atılmıştır.”

You may also like

More in Gündem