Halk Bankası’ndan Sonra, Ziraat Bankası da Belediyeye Devrediliyor

Kent meydanı projesi adım adım ilerliyor. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, meydan projesi için Ziraat Bankası ve Halk bank binalarının Belediyeye devri konusunda önemli ziyaretler gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Ulucami Meydan Projesi için Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar ve Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan’ı ziyaret etti. Ziyarete Vali Mustafa Çiftçi ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk de katıldı.

Ziyarete ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Halil ibrahim Aşgın, “Tarihi kent meydanı projemiz adım adım ilerliyor.” dedi.  Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar ile yapılan görüşmede Ulucami yanındaki Ziraat Bankası’nın devri konusunda olumlu bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Aşgın, “Ziraat Bankası Genel Müdürü Sayın Alpaslan Çakar’ı ziyaret ettik. Ulucami güneyinde yer alan Ziraat Bankası binasının tarihi kent meydanına katılmak üzere Belediyemize devri konusunda Sayın Genel Müdürümüzle yaptığımız görüşmemiz son derece olumlu geçti. Tarihi Çorum Meydanı için büyük öneme haiz banka binasının devri için bundan sonraki süreçte teknik heyetlerimiz çalışmayı birlikte yürütecek.” dedi.

Halk Bankası Genel Müdürü hemşehrimiz Osman Arslan ile yapılan görüşmeyi de aktaran Aşgın, “Halk Bankası Çarşı Şubesinin satın alma işlemini tamamladık. Banka binası yılsonuna kadar boşaltılacak. Hemşehrimiz Osman Arslan başta olmak üzere sürece katkı veren herkese şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

You may also like

More in Gündem