Çorum Tabip Odası Başkanı Dr.Mustafa Azak Çorum Web TV’ye Değerlendirdi

Koronavirüsle mücadelede en ön safta savaşan doktorlar ve sağlık çalışanları tarihi bir sınavdan geçiyor. Korona savaşçıları vatandaşlara çağrıda bulunarak bu süreçte daha fazla anlayış ve kurallara uyulmasını bekliyor. Kısa bir süre öncesi kendisi de covid hastalığı geçiren Çorum Tabip Odası Başkanı Dr. Mustafa Azak, sağlık çalışanlarının yaşadığı zorlu süreci Çorum Web TV’ye değerlendirdi ve vatandaşlara mesaj verdi.

Çorum Tabip Odası Başkanı Dr. Mustafa Azak Koronavirüs salgını nedeniyle aylardır yoğun bir mücadele içerisinde olan sağlık çalışanlarının yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti. Hastane personeli, aile hekimleri ve filasyon ekibinin geceli gündüzlü büyük bir özveri ile çalıştıklarına dikkat çeken Azak, aylardır ailelerinden uzak kalan sağlıkçıların zor şatlar altında görevlerini sürdürdüklerini dile getirdi.

Gerek sağlık personeli gerekse hekimlerin büyük bir risk altında ve fedakar bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Azak, bu zorlu sürecin bir an önce atlatılması için vatandaşların da Sağlık Bakanlığının belirlediği kurallara harfiyen uymalarını istedi.

You may also like

More in Gündem