Çorum’da bir su kuyusuna düşen kurt itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.  

Atçalı köyünde su kuyusuna düşen kurt itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.   Ormana yaprak toplamak için giden Serdal Kural, su kuyusunda bir kurt olduğunu gördü. Kural’ın haber vermesi üzerine köy muhtarı Milli Parklar Koruma Şube Müdürlüğünü arayarak yardım istedi.

Olay yerine giden Çorum Belediyesi itfaiye ekipleri ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri kuyudaki kurdu kurtarmak için seferber oldu.  Kurt iğneyle uyuşturulduktan sonra kuyuya inen itfaiye ekibi tarafından branda yardımıyla çıkarıldı.

Kurdu bulan Serdal Kural, yaptığı açıklamada, “Biz buraya yaprak toplamaya geldik. Kuyunun başına geldiğimizde kuyunun içerisinden ses geliyordu. Muhtar Emre Kümbete haber verdim. Oda Milli Parklar Şube Müdürlüğüne haber verdi. İhbar üzerine Milli Parklar, İtfaiye ve Veteriner İşleri Müdürlüğünden ekipler geldi. Kurdu çıkaracaklar, kuyunun halini görüyorsunuz. Kuyuların üzeri kapatılırsa iyi olur. İçerine insan da düşebilir. Böyle bırakılmamalı” dedi.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİKTEN SONRA DOĞAYA SALINDI

Su kuyusundan kurtarılan kurt Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra doğaya salındı.

You may also like

More in Gündem