Yarın 5 Yerde Pazar Kuruluyor

Çorum’da semt pazarları 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri açık olacak.  İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 8 Mayıs Cumartesi günü Pazartesi Pazarı, Cuma Pazarı, Cumartesi Pazarı ve Akkent Pazarı’ndan sonra Buharaevler Mahallesi’ndeki Perşembe pazarı da kurulacak.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine “Pazar Yerleri” konulu genelge gönderdi. Genelgede, 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00 ila 17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazaryerlerinin açık olacağı belirtildi. Genelge doğrultusunda Çorum’da da bazı semt pazarlarının Cumartesi günü açık olacağı bildirildi.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 8 Mayıs Cumartesi günü Pazartesi Pazarı, Cuma Pazarı, Cumartesi Pazarı ve Akkent Pazarı’ndan sonra Buharaevler Mahallesi’ndeki Perşembe pazarı da kurulacak.

Semt pazarlarında pandemi kurallarına da dikkat edilmesi sağlanacak.  Buna göre, pazar yerlerinde 2 tezgah arasındaki mesafe en az 3 metre olacak. Pazarlarda sadece sebze, meyve ve fide satışına müsaade edilecek. Pazarcı esnafının maske, mesafe ve temizlik kurallarına özen göstermeleri gerekiyor. Denetimleri, zabıta ekipleri tarafından yapılacak.  Pazarlar saat 10.00 ile 17.00 saatlerinde açık olacak.

You may also like

More in Ekonomi