Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği,  Otizmli çocukların sosyal hayata adaptasyonunu için ‘’Mavinin Çocukları Engelsiz Öğreniyor’’ projesini hayata geçirecek.

Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan ve faaliyete geçirilen ‘’Mavinin Çocukları Engelsiz Öğreniyor’’ isimli proje Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Mustafa Bayrak ve denetim ekibi tarafından proje kapsamında alınan malzeme ve eğitim materyalleri denetlenmiştir.

Otizmli çocukların sosyal hayata adaptasyonunu, el-kas koordinasyonu, gelişimi ve ebeveynlerin rehabilitasyonunu amaçlayan Mavinin Çocukları Engelsiz Öğreniyor Projesi alınan malzeme ve materyallerle tüm hızıyla faaliyetlerine maske ve mesafe kurallarına uygun olarak başlamıştır. Otizmli bir birey için en önemli önceliğin eğitim olduğu fakat pandemi döneminde eğitimin kesintiye uğraması otizmli birey ve ailesi için sıkıntılı süreçler oluşturmaktadır. Bu süreçte projenin devamlılık arz etmesi daha da önem kazanmaktadır. Özel gereksinimli çocuklarla çalışmış tecrübeli hocalarla eğitimler tüm önlemler alınarak devam etmektedir”

You may also like

More in Gündem