Bayram arifesinde vatandaşların yoğunluk oluşturduğu mezarlıklar kısıtlama dolayısıyla boş kaldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında içişleri bakanlığının genelgesi üzerine mezarlıklara ziyaretçi kısıtlaması getirildi. Mezarlığa giremeyen vatandaşlar bahçe duvarının arkasından Kur’an okuyarak dua etti.

Çorum’da her bayram ziyaretçi akınına uğrayan mezarlıklar bu Ramazan Bayramı arifesinde koronavirüs tedbirleri dolayısıyla boş kaldı. Kovid-19 tedbirleri kapsamında mezarlık ziyaretleri sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle gerçekleştirilemedi.

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile sadece şehit ailelerinin, arife ve Ramazan Bayramı’nın birinci gününde şehitlik ziyaretleri açısından sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacağı açıklanmıştı. Bu kapsamda Çorum’da da mezarlıklar ziyarete kapatıldı.  Ulu Mezarlığın duvarına “Korona virüs tedbirleri kapsamında şehit yakınları dışında mezar ziyaretleri genelge ile kapatılmıştır” yazısı asılırken, poliste bölgede güvenlik önlemi aldı.

Kısıtlama kararından habersiz olan bazı vatandaşlar Ulu Mezarlığa gelerek kabir ziyareti yapmak istedi. Yasak olduğunu öğrenince mezarlığa girmeyen vatandaşlar bahçe duvarının arkasından Kur’an okuyarak dua etti.

You may also like

More in Gündem