Çorum’da erasmus programıyla yurt dışına gidecek üniversite öğrencisinin pasaport için ihtiyaç duyduğu biyometrik fotoğraf, Vefa Sosyal Destek Grubu’nun yardımıyla çektirildi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencisi Nazire Bıyık, eğitimine yurt dışında devam etmek amacıyla erasmus programına başvurdu. Polonya’daki Rizesol Üniversitesi tarafından başvurusu kabul edilen Bıyık, resmi işlemleri tamamlamak için hazırlıklara başladı. Pasaport başvurusu için fotoğraf çektirmesi gereken Bıyık, koronavirüs tedbirleri kapsamında fotoğraf stüdyoları da faaliyetlerine 17 Mayıs’a kadar ara verdiği için açık fotoğrafçı bulamadı. Bunun üzerine genç kız Çorum Belediyesi’ni arayarak yardım istedi.

Çorum Belediyesi’nin yönlendirmesiyle Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından bir fotoğraf stüdyosu açtırılırken, üniversite öğrencisi Nazire ve babası Hüseyin Bıyık da zabıta ekipleri tarafından evinden araçla alınarak işyerine getirildi. İşlemlerin tamamlanmasının ardından baba ve kızı belediye ekipleri tarafından tekrar evine bırakıldı. Erasmus için pasaport ihtiyacı olduğunu ve fotoğraf çektirmesi gerektiğini dile getiren Nazire Bıyık, “Vefa Destek Gurubu ve belediyemiz bu konuda yardımcı oldular. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

Baba Hüseyin Bıyık da hem belediye çalışanlarının hem de vefa destek gruplarının verdiği destekten dolayı yetkililere teşekkür etti.

You may also like

More in Gündem