AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Dere Boğazı İçme Suyu Göleti’nden ilçeye su getirecek olan isale hattının 18 Şubat’ta ihale edileceğini bildirdi.

Arıtma Tesisi için de ayrı bir çalışma yapıldığını hatırlatan Milletvekili Kaya, “Osmancık İlçemizin içme suyu ihtiyacını uzun yıllar giderecek olan Dere Boğazı İçme Suyu Göleti, Devlet Su İşleri tarafından daha önce tamamlanmıştı. 18 Şubat’ta ise göletten şehre suyu getirecek isale hattı ihale edilecek. Dere Boğazı barajından alınacak yıllık 2.71 milyon metreküp içme suyu 15 kilemetre uzunluğundaki isale hattı vasıtasıyla Osmancık ilçe merkezine verilecektir. Devlet Su İşleri tarafından 18 Şubat’ta ihale edilip çalışmalar hemen başlatılacak, Arıtma Tesisi için ise ayrı bir çalışma yapılacak. Arıtma Tesisinin ihalesi de Nisan ayı gibi Devlet Su İşleri tarafından yapılacaktır.” dedi.

Hedeflerinin Çorum’da sulanabilir arazilerin yüzde 75’lere çıkması olduğunu belirten Milletvekili Kaya, “Çorum’umuza yaptığımız içme suyu ve sulama suyu barajları, isale hatları, arıtma tesisleri, sulama tesisleriyle içme suyu noktasında büyük bir yol alırken 2002’de Çorum’da yüzde 10 olan sulanabilir araziyi yüzde 42’ye çıkardık. Hedefimiz, sulanabilir arazinin yüzde 75’lere çıkması. Bunun için devam eden projelerimizde bizlere her türlü desteği bizlere veren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye ve DSİ Genel Müdürümüz Kaya Yıldız’a teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

You may also like

More in Eğitim