Tam kapanmada 1.100 TL’lik nakdi yardım ihtiyaç sahiplerine ödenmeye başlandı.  Ekonomik İstikrar Kalkınma Paketi ödemeleri PTT ve Vefa Sosyal Destek Ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Ekonomik İstikrar Kalkınma Paketi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere 1.100 TL’lik ödemeler başladı.  Ödemeler PTT kanalıyla yapılıyor.

PTT’nin pandemi destek ödemelerine Vefa Sosyal Destek Ekipleri de destek veriyor. “Konutta Ödeme” kapsamında, Çorum Valiliği Vefa Sosyal Destek Ekipleri görev yapıyor. Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi, Özel İdare ve diğer kamu kurumlarından olmak üzere toplam 28 araç ile ödemeler vatandaşların evlerine ulaştırılıyor.

Söz konusu destek için herhangi bir başvuru yapılmayacak. İhtiyaç sahipleri e-Devlet üzerinden “Sosyal Yardım Sorgula” başlıklı bölümden hak sahibi olup olmadığını kontrol edebiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında toplamda 2 milyonun üzerinde haneye destek vermiş olacağız.” dedi.

You may also like

More in Ekonomi