Pandemi Sessizliği, Ressam Hasan Baltacı’nın Sergisi İle Bozuldu

Çorumlu ressam Hasan Baltacı, kişisel resim sergisi açtı. Yağlıboya tablolarından oluşan eserler, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Pandemi sürecinde özlenen sanatsal etkinlikler, Çorumlu ressam Hasan Baltacı kişisel resim sergisi ile bozuldu. Tedbirler kapsamında, katılım sınırlı sayıda olsa da sanatseverler özlemini duydukları sanatsal bir etkinliğe uzun aradan sonra yeniden tanıklık etmenin mutluluğunu yaşadı.

Amasya Üniversitesi’nde görev yapan Öğretim Üyesi Dr. Hasan Baltacı resim sanatı yaptığı çalışmaları memleketi Çorum’da sanatseverlerin beğenisine sundu. Yağlıboya eserlerden oluşan sergi, Çorum Belediyesi Sanat Müzesi ve Galerisinde resim sergisi açtı.

Serginin açılışına Çorum Vali Yardımcıları Recep Yüksel, Murat Çağrı Erdinç, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve sanatseverler katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından davetlilere sergiyi gezdiren Hasan Baltacı, eserleri hakkında bilgi verdi. Sergiyi gezen davetliler ise uzun bir aradan sonra yeniden sanatla buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdiler.

Çorum Belediyesi Sanat Müzesi ve Galerisinde açılan sergi 29 Mayıs’a kadar gezilebilecek.

You may also like

More in Gündem