Yunus Emre’nin vefatının 700’üncü yılı nedeniyle Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen Yunus Emre Şiirleri Yarışması’nın finalistleri belli oldu. Yarışmanın finali 17 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Çorum Belediyesi’nin Yunus Emre ve Türkçe Yılı etkinlikleri kapsamında şiir okuma yarışması 18 yaş altı ve 18 yaş üstü olmak üzere iki kategoride gerçekleştiriliyor.

Yunus Emre şiirlerinin seslendireceği yarışma için başvurular whatsapp üzerinden alındı. Yarışmaya 18 yaş ve altı kategorisinde 33 kişi, 18 yaş üstü kategoride ise 112 kişi olmak üzere toplam 145 kişi katıldı.

Şiirleri büyük bir titizlikle değerlendiren jüri heyeti 145 yarışmacı arasından finale katılma hakkı kazanan 25 kişiyi belirledi.

İŞTE FİNALE KALAN YARIŞMACILAR

18 Yaş Altı Kategori:

FATMA SELİN SEPETCİ
OSMAN YEKTA BABACAN
FATMA TAŞPINAR
MERYEM ZEYNEP TEYMUR
EYLÜL KAYGUSUZ
BUĞLEM KABASAKAL
MERVE ÜLGÜT
BEYZA KARABIYIK
İKRANUR UÇGAN
GİZEM ATAKCAN
ADA ŞAHİN
ZEYNEP ÖLÇER
BERRA AKGÖZ
HİRANUR EKER
EDANUR BURSALI

 

 

18 Yaş ve Üstü Kategori:

BİLGEHAN GENİŞ
UĞURCAN ÇELİK
ZEYNEP BAYRAKTAR
GÖZDE SEPETCİ
TEOMAN UMUT FAYDACI
MELİKE NUR KOÇ
AMİNE AVCU
SÜMEYYA KURT
SELDA DEMİRKAN
DAMLA GÖDEK

 

FİNAL YARIŞMASI ÇORUM WEB TV’DEN CANLI

Yarışmanın finali 17 Haziran Perşembe günü 18.30’da Buhara Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Finale kalan yarışmacıların canlı performans ile jüri karşısına çıkacağı final yarışması Çorum Web TV’den canlı olarak yayınlanacak.

Final yarışması sonrasında dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek. 18 yaş altı kategorisinde birinciye 800 TL, ikinciye 500 TL, üçüncüye 400 TL, 18 yaş  ve üstü kategoride birinciye 1000 TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye 500 TL ve her iki kategoride mansiyon ödülü olarak 250 TL verilecek.

 

You may also like

More in Gündem