Kırkdilim tünelindeki ışık görme törenine katılmak üzere Çorum’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu; Çorum Valiliği, AK Parti İl Başkanlığı ve Çorum Belediyesi’ni ziyaret etti. Çorum’un ulaşım ve iletişim altyapısına 2003 yılından bu yana 5 milyar 274 milyon lira harcama yaptıklarını açıklayan Bakan Karaismailoğlu, demiryolu konusunda da açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, demiryolu projesinin bu yıl içerisinde tamamlanarak çalışmaların başlayacağını bildirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kırıkdilim’de düzenlenen törenin ardından Çorum’a gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. Bakan Karaismailoğlu ilk olarak Çorum Valiliği’ni ziyaret etti. Valilik binası önünde karşılanan Bakan İsmailoğlu burada Vali Mustafa Çiftçi ile bir süre görüştü.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Çorum Valiliği’nin ardından AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Göreve yeniden seçilen Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’yı tebrik eden Bakan Karaismailoğlu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının yatırımları hakkında bilgi veren Bakan Karaismailoğlu Türkiye genelinde olduğu gibi Çorum’da da pek çok yatırımın hayata geçildiğini dile getirdi.

Karaismailoğlu Çorum’un ulaşım ve iletişim altyapısına 2003 yılından bu yana 5 milyar 274 milyon lira harcama yaptık. 2003’te sadece 59 kilometre bölünmüş yol var iken, bölünmüş yol uzunluğunu 5 kat artırıp, 356 kilometreye yükselttik” dedi.

Demiryolu konusunda da açıklamalarda bulunan Bakan Karaismailoğlu, projenin bu yıl içerisinde tamamlanarak çalışmaların başlayacağını duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Çorum’daki ziyaretlerinde son durağı Çorum Belediyesi oldu. Belediye binası önünde Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve Belediye Başkan Yardımcıları tarafından karşılanan Bakan Karaismailoğlu, Başkan Aşgın ile bir süre görüştü.

You may also like

More in Gündem