Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gülabibey Mahallesinde Güzelyurt sakinleriyle bir araya geldi. Belediye hizmetlerini değerlendiren Aşgın, vatandaşlarla sohbet etti, taleplerini dinledi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, samimiyet ve içtenliğiyle Çorum halkının gönlünde taht kurdu. Göreve geldiği günden bugüne şehrin kenar mahallelerinden başlayarak merkeze doğru hizmet ve yatırımları gerçekleştirdiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Güzelyurt’ta vatandaşlarla bir araya geldi. Güzelyurt’a yapılan hizmetleri değerlendiren Başkan Aşgın, vatandaşların diğer taleplerini de dinleyerek çözüm üretmek için belediye olarak üzerlerine düşen her görevi yerine getireceklerini kaydetti. 25 yıl aradan sonra Güzelyurt’u sıcak asfaltla buluşturduklarını kaydeden Başkan Aşgın, daha önce verdiği iki sözden birini yerine getirdiklerini, asfalt sözünün ardından ibadethane için de kollarını sıvadıklarını kaydetti. Başkan Aşgın, “Bizim Güzelyurt’a özel bir ilgimiz var. Soğuk asfalt sözü vermiştik, bunu sıcak asfalt olarak yaptık. Diğer bir sözümüz olan ibadethane için de çalışmalarımızı yapıyoruz. Uygun bir alan seçildiği anda inşallah mescidimizin de inşaatına başlayacağız.” şeklinde konuştu.

“ALLAH RAZI OLSUN ÇOK İYİ ÇALIŞIYOR”

Güzelyurt sakinlerinden Aydın Boz, Başkan Aşgın’ın kendilerine verdiği sözleri yerine getirdiği için duyduğu memnuniyeti, “Başkanımız çok iyi çalışıyor. Allah razı olsun, soğuk asfalt sözü vermişti sıcak asfalta çevirdi. Allah razı olsun çok iyi çalışıyor.” sözleriyle dile getirdi.

Güzelyurt sakinlerinden Bahri Ecevit ise, Başkan Aşgın’ın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Bölgenin diğer sorunlarını da ilettiklerini kaydeden Ecevit, “Başkanımız buraya kadar geldi. Yolumuz yoktu, asfaltla buluşturdu. Bir de diğer sorunlarımızdan bir kavşak talebimiz var. Kendisi bu konuyla da ilgileneceğini söyledi. Allah razı olsun, umutluyuz” dedi ve hizmetleri dolayısıyla Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

 

BAŞKAN AŞGIN’A SICAK YUFKA İKRAM ETTİLER

AK Parti Gülabibey Mahalle Teşkilat Başkanı Osman Çorlu ile birlikte Güzelyurt semtine yaptığı ziyarette imece usulü yufka ekmek yapan kadınların yanına giden Başkan Aşgın, “yufka ekmek yapmanın kültümüzde önemli bir yeri var. Mahalledeki kadınlar bir araya toplanıp tandırda yufka ekmek yaparlardı. Tandırdan yayılan sıcak ekmek kokusu sokağı sarardı. O koku bizim çocukluğumuzun en güzel kokularındandı. Tabi bu tandırlarda sadece ekmek yapılmaz! şöyle bir özelliği daha var; buralar mahallenin siyaset merkezi, haber ajansı niteliğinde olur. Akşama kadar süren hoş sohbet eşliğinde burcu burcu kokan yufka ekmekler yapılır. Bu kültürü yaşattıkları için buradaki ablalarımıza ve annelerimize çok teşekkür ediyorum, elleri dert görmesin” dedi.

You may also like

More in Gündem