Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (GSK) güreş ve karate takımı sporcularıyla bir araya geldi.

Mevlana Spor Salonu’nda yapılan antrenmana misafir olan Başkan Aşgın’a Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü ve Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (GSK) Başkanı Nadir Solak da eşlik etti.

Çorum Belediyesi’nin güreşte hem serbest stilde hem de grekoromende süper ligde mücadele eden 5 belediyeden biri olduğunun altını çizen Başkan Aşgın, “Yiğidin harman olduğu Çorum’da ata sporumuz olan güreşi her zaman destekliyoruz. Bunun en büyük örneklerinden birisi de Güreş Eğitim Merkezi’dir. Bölgenin en kapsamlı Güreş Eğitim Merkezi, Cumhuriyetimizin 100. yılında hizmete girmiş olacak.” dedi.

Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde binlerce sporcunun eğitim aldığını vurgulayan Başkan Aşgın, “Evlatlarımızın bedensel ve zihinsel gelişimleri için en önemli sporlarımızdan bir tanesi de karate takımımız. Geleceğin olimpiyat şampiyonları burada yetişiyor. Ben kendilerine hayatları boyuca başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Aşgın, ziyaret sırasında sporculara 2 GB internet paketi olan kartlardan hediye etti.

You may also like

More in Gündem