19 Binanın Yıkımı Gerçekleştirildi

Çorum Belediyesi, Kunduzhan Mahallesi’ni yeni görünüme kavuşturmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Devane’ye yeni yollar ve yeşil alanlar yapmak için kamulaştırılan binalar yıkılıyor.

Kunduzhan Mahallesi’nde kamulaştırılan binalar bir bir yıkılıyor. Belediye, Kunduzhan 5. Sokak ile Madan Sokak arasında kamulaştırılan toplam 19 binanın yıkımını gerçekleştirdi. Son olarak kamulaştırılan iki binayı daha yıkan belediye ekipleri, yıkım çalışmalarının ardından Madan Sokak ile Azerbaycan Caddesi’ni birbirine bağlayacak.

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Devane bölgesinde yeni yol ve yeşil alanlar oluşturmak amacıyla kamulaştırdıkları binaları yıktıklarını vurguladı. Yıkım işlemleri sonrası Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin asfalt çalışmalarına başlayacağını dile getiren Yağbat, “Yıkımları yaptığımız bölgede 14 metre genişliğinde yeni bir yol açıp hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Yeni park ve yeşil alanları ile bölgeye nefes aldıracağız.” dedi.

Yağbat, Namazgâh Parkı’nın yanına yapılması planlanan cami inşaatı için 2 binanın yıkımının tamamlandığını ve kamulaştırılan 2 binanın daha yıkımının ardından caminin inşaat çalışmalarının başlayacağını sözlerine ekledi.

You may also like

More in Gündem