Çorum Mucitler Derneği tarafından yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı (2020-1) kapsamında desteklenen “Gençlerle Kodluyoruz” projesine gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bildirildi.

Çorum Mucitler Derneği Başkanı İbrahim Şahin, yazılım geliştirme ve kodlama teknikleri konusunda eğitimlerin verileceği kurslara 95 gencin başvurduğunu belirtti.

Projenin tanıtımı için çevrimiçi ortamlarda Çorumlu gençlere yönelik semineler düzenlediklerini aktaran Şahin, “Geleceğin en önemli mesleklerinden görülen siber güvenlik, 3B modelleme ve tasarım, oyun geliştirme ve mobil uygulamaya yönelik Çorumlu gençlerin ilgisini çekmek ve bu alanda eğitimler düzenlemek amacıyla yürüttüğümüz proje, seminerlerde büyük ilgi gördü. Proje kapsamında düzenleyeceğimiz kurslara talep beklenenin üzerinde” ifadelerini kullandı.

Çorum Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenecek kurslara kayıtların tamamlandığını bildiren Şahin, şunları kaydetti:

“Ağustos ayının başından itibaren başlatmayı planlandığımız kurslarda, 95 kişi yazılım ve kodlama tekniklerini öğrenecek. Eğitimler, alanında deneyimli akademisyenler ve mühendisler tarafından verilecek. 6 ay verilmesi planlanan kursların sonunda, başarılı öğrencilerle sertifika verilecek. Biz bu projenin tamamlanmasının ardından, kurslarda başarılı olan öğrencilerden bir takım oluşturup, yazılım geliştirme yönünde çalışmalarda bulunmayı planlıyoruz.”

You may also like

More in Eğitim