Ortaya Koyduğu Eserlerle Ressamları Aratmıyor

Çorum Belediyesi’nde çalışan Temel İpek, karakalem sanatındaki yeteneği ile dikkat çekiyor. Hiçbir eğitim almamasına rağmen birbirinden güzel eserler ortaya koyan Temel İpek, son çalışmasında Çorum’un sevilen merhum Belediye Başkanı Prof. Dr. Arif Ersoy’un portresini kaleme aldı. Eserini Arif Ersoy’un ailesine hediye eden İpek, bu ince davranışıyla gönülleri de fethetti.

45 yaşındaki Temel İpek Çorum Belediyesi’nde çalışıyor. Asıl mesleği ressamlık olmasa da ortaya koyduğu eserler ressamları aratmıyor. Küçük yaşlardan itibaren karakalem sanatına ilgi duyduğunu belirten Temel İpek, yıllardır hobi olarak çizmeye devam ettikçe kendisini de bu alanda geliştirmeyi başardı.

Boş kaldığı her fırsatta kağıdı kalemi eline alan Temel İpek sayısız eserlere imza attı. Daha çok insan portresi üzerine çizimler yapan İpek, pek çok kişinin karakalem çalışmasını yaptı.

Yaptığı eserleri kişisel sosyal medya hesaplarından paylaşan Temel İpek, uzun yıllardır gizli kalan yeteneğini takipçilerinin beğenisine sunuyor.

Temel İpek son çalıştığı karakalem portesini de yakın zamanda kaybettiğimiz merhum Çorum Belediye Başkanı Arif Ersoy’a ithaf etti. “Arif Hocamı çok seviyordum” diyen Temel İpek, ona olan vefa borcunu da ödemek için saatler süren çalışma sonunda muhteşem bir çalışmaya imza attı.

Temel İpek, Arif Ersoy’un karakalem çizimini de merhum belediye başkanının kardeşleri Mustafa Ersoy ve Cemal Ersoy’a hediye etti. Karakalem portresini aldıklarında oldukça duygulanan Ersoy kardeşler, “Bundan daha güzel bir hediye alazdık” diyerek Temel İpek’e teşekkür etti.

You may also like

More in Gündem