Türk Halk Müziği Ses Yarışmasında Yarı Finale Kalan 30 Yarışmacı Jüri Karşısına Çıktı

Çorum genelindeki lise ve üniversite öğrencileri arasında düzenlenen “Sen Türkünü Söyle Çorum”  Türk Halk Müziği Ses Yarışması’nda final heyecanı yaşandı. Yarı finale kalan 30 yarışmacı jüri karşısına çıktı.

Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Sen Türkünü Söyle Çorum” ses yarışmasının yarı finali geçtiğimiz Cuma günü Buhara Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yarışmaya Türk Halk Müziği dalında 30 yarışmacı katıldı.

Ses yarışması için başvurular 4 Ocak’ta sona ermişti. 14–19 yaş arası lise öğrencileri, 18-25 arası Hitit Üniversitesi öğrencileri ve pandemi nedeniyle Çorum’da ikamet eden üniversite öğrencilerinin WhatsApp üzerinden ses videolarını göndererek katıldığı yarışmada finalistler belli oluyor.

SONUÇLAR ÇORUM WEBTV’DE AÇIKLANACAK

Yarı finale kalan 30 yarışmacı 22 Ocak Cuma günü canlı sazlar eşliğinde önceden belirlenmiş bir eseri seslendirerek final için yarıştılar.  Jüri heyetinin değerlendirmesi sonucunda finallere katılma hakkı kazanan 10 yarışmacı Pazartesi günü Çorum Web TV ana haber bülteninde açıklanacak. Sonuçlar hemen akabinde www.corumwebtv.com ve www.corumbel.tr internet sitelerinde yayınlanacak.

FİNAL 29 OCAK CUMA GÜNÜ

Finale kalan 10 yarışmacı 29 Ocak Cuma günü 18.00’de jüri önünde ve saz heyeti eşliğinde canlı performansları ile yarışacak. Jüri heyetinin değerlendirmesi sonucunda dereceye girenlere ödülleri verilecek. Final müsabakası sonrasında birinciye 5 Bin, ikinciye 4 Bin ve üçüncüye ise 3 Bin TL ödül verilecek. Yarışmanın finali Çorum Web TV’den de canlı yayınlanacak.

You may also like

More in Gündem