Türkiye Satranç Federasyonu’nun, ‘Sokakta Satranç Var’ projesi Çorum’da da hayata geçti. Çorum Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun Çorum Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteği ile organize ettiği “Satranç Turnuvası, Akıl ve Zeka Oyunları Şenliği”, Kadeş Barış Meydanı’nda gerçekleştirildi.  

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından her yıl okullar açılmadan önceki hafta geleneksel olarak hayata geçirilen “Sokakta Satranç Var” projesi bu yıl da gerçekleştirildi.  Proje kapsamında Çorum’da da Kadeş Barış Meydanı’nın da satranç ve akıl oyunları etkinliği gerçekleştirildi.

Organizasyona ev sahipliği yapan Çorum Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ferhat Arıcı “Sokakta Satranç Var” projesi kapsamında 150 sporcunun katılımıyla bu etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi. Arıcı “Amacımız ASKF olarak sadece bir branşta değil bütün branşlarda faaliyet gösteren sporcularımızı desteklediğimizi göstermektir. Bu organizasyonun gerçeklemesinde emeği geçen Belediye Başkanımıza, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze teşekkür ediyorum.” dedi.

 

You may also like

More in Eğitim