AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, orman yangınlarıyla ilgili eleştirilere cevap verdi. Milletvekili Kaya, “Yanan ormanların imara açılması kesinlikle söz konusu olamaz” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Çorum Belediyesi tarafından yapılan Biyokütle Enerji Santralinin açılış töreninde konuştu. Orman yangınlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kaya, yangın nedeniyle mağdur olanlara maddi ve manevi her türlü desteğin sağlanacağını söyledi.

Eleştirilere cevap veren Kaya, “Bugün birlik ver beraberlik olma günümüz olması gerekirken bazıları Cumhur İttifakı’nın gitmesini doğal felaketlere bağlamış durumda; ama bu milletin iradesi eksiksiz tartıyor.” dedi.

Yanan ormanlık alanların imara açılacağı yönündeki iddialara da cevap veren Kaya, “Orman arazilerine inşat yapılacak gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Bizim gerek anayasada, gerek kanunlarda yanan arazilerin birine devredilmesi mümkün değil. Kimse bunu yapamaz. Çorum’da da ağaçlandırma rekoru kırarak ağaçlandırma konusunda ortaya koyduğumuz başarı ortadadır. Biz ülkemize ve insanlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

You may also like

More in Gündem