Çorum Belediyesi, tarafından şehrimize kazandırılan yarı olimpik yüzme havuzlarında ilk kulaçlar atıldı. Yarıyıl tatiline giren öğrenciler için düzenlenen ücretsiz kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Minik öğrencilerin mutluluğuna eşlik eden Başkan Aşgın’a, gençler yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

Çorum halkının birçok branşta spor yapabilmelerine imkân sağlayan Çorum Belediyesi, şehre yeni tesisler kazandırmaya devam ediyor. Çorum Belediyesi tarafından Ulukavak ve Gülabibey Mahallelerinde yapılan iki yarı olimpik yüzme havuzu, ilk olarak yarıyıl tatili yapan gençlere hizmet vermeye başladı.

“Yüzme bilmeyen kalmasın” sloganıyla açılan kurslar, yarıyıl tatili süresince çocuklara Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın karne hediyesi olarak ücretsiz olarak gerçekleşiyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, yarı olimpik yüzme havuzunda ilk kulaçların atıldığı kursları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Çok önemli iki tesisi bugün itibariyle hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Aşgın “Yarıyıl tatilinde 300 civarında öğrencimizin yüzme öğreneceğini ifade etmiştik. Kurslarımıza bugün itibariyle başlamış bulunuyoruz.  Yüzme kurslarına müracaat eden öğrencilerimizin hiçbirisini dışarıda tutmadan, hepsine belli bir program dahilinde yüzme öğreteceğiz. Kız ve erkek öğrenciler için ayrı yüzme seansları düzenleniyor.  Yarı olimpik yüzme havuzlarımızın kapasitesini en etkin şekilde kullanacağız. Sadece tesisin bulunduğu mahalle halkına değil, tüm Çorum’a hitap edecek. Çocuklarımızın yüzündeki o tebessüm hakikaten bizim de yüzümüze tebessüm olarak yansıyor. Onların mutluluğu bizim için çok önemli. Hedefimiz; bu tesislerimizle beraber Çorum’da yüzme bilmeyenin kalmamasıdır.” dedi.

Tesislerin Çorum Belediyesi tarafından işletileceğini belirten Başkan Aşgın  “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ndeki hocalarımızı da burada görevlendirerek kurslarımızı gerçekleştireceğiz. Çorum’u spor şehri yapma gibi bir vizyonumuz var ve bu vizyonumuz doğrultusunda her gün yeni bir heyecanla, yeni güzellikleri şehrimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

 

 

You may also like

More in Gündem