Çorum Belediyesi “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Sergisi Açtı

Çorum Belediyesi “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle karma resim sergisi düzenledi. Kadın ressamların hazırladığı eserler, karma resim sergisinde buluştu.

Çorum’da kadın ressamların hazırladığı eserler, sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Çorum Belediyesi’nin düzenlediği “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Karma Resim Sergisi” Belediye Sanat Galerisi’nde açıldı. Pandemi tedbirleri kapsamında gerçekleşen serginin açılışına Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, Kültür ve Turizm Müdür Sümeyra Şengül ve davetliler katıldı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın serginin açılışında yaptığı konuşmada tüm kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik etti.

Aşgın, “Kadınların eğitimden ekonomiye, siyasetten sanata tüm alanlarda daha fazla varlık göstermesi şehrimiz adına bir gurur kaynağı” dedi.

Çorum Belediyesi olarak kadınların sosyal hayatın içinde aktif bir şekilde yer alması çalışmalar yaprını ifade eden Aşgın, “Kadın kültür ve sanat merkezlerimizde açtığımız kurslardan binlerce hanım kardeşimiz faydalanıyor. İnşallah, burada başlatılan hizmetleri daha ileri noktalara taşıyacağız. Nice seneler böyle anlamlı ve güzel etkinliklerde hep beraber şehrimiz için güzel işlere imza atacağız. Bu şehrin sanatına, sporuna, kültürüne, eğitimine ait yeni değerler üretmek hedefiyle çalışıyoruz. Çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize yönelik hizmetlerimizle gönül köprüleri kuruyoruz.

Sosyal – kültürel belediyecilik hizmetlerinin gerektirdiği tüm çalışmaları merkezlerimizde yapıyoruz. Merkezlerimizde meslek edindirme kurslarından akademik kurslara, geleneksel sanatlarımızla ilgili kurslardan, oya – nakış – dikiş; el işi kurslarına kadar çok çeşitli alanlarda kurslarımız var. Ve bu kurslarımız devam ediyor.

Aile Eğitim Merkezimizde yine ailenin korunması, kadın hakları, çocuk bakımı gibi hayati konularda önemli hizmetleri icra ediyoruz. Pandemi nedeniyle çalışmalarımıza ara vermek zorunda kaldık. Ancak sosyal hayatımız normalleştikçe bu çalışmalarımıza daha da yoğunlaşacağız” dedi.

Başkan Aşgın’ın konuşmasının ardından davetliler sergiyi gezerek eserleri inceledi. 17 gün boyunca açık kalacak olan karma sergide 48 kadın sanatçının eseri bulunuyor.

Başkan Aşgın ayrıca sergiye katılan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak karanfil hediye etti.

You may also like

More in Gündem